Folytatódik a heves esőzésre történő felkészülés

Jelenleg száraz tavasz ígérkezik, de az elmúlt évek tapasztalataira figyelemmel sosem lehetünk nyugodtak és fel kell készülünk az esetleges heves viharokra vagy kitartó esőzésekre is. Éppen ezért önkormányzatunk megállapodást kötött a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatósággal, hogy a város déli részeinek csapadékvizét elvezető külterületi csatornák kotrásra kerüljenek.

A megállapodás értelmében már meg is kezdődött a Pocos-kertektől induló Déva-6, XXXIX-22, valamint a XXXIX számú csatorna tisztítása, mintegy 7,3 km hosszúságban, egészen a Folyáséri főcsatornáig. A kotrás révén javul a csatorna vízszállítási képessége, eltűnnek a vízfolyást akadályozó lerakódások, csökken az eliszapolódás veszélye. Az eljárás során az esetlegesen beomlott rézsű helyreállításra kerül az elvárt medermélység megtartása mellett. Sajnos a csatornákba sok szemét is juthat, a tisztítás során ezek is eltávolításra kerülnek. Az intézkedés célja csökkenteni a belterületi belvíz kialakulásának lehetőségét és növelni a csapadék kritikus helyszínekről történő elszállításának sebességét.

Ezzel együtt kértük az igazgatóságot, hogy a befogadó és elvezető csatornákban a vízszintet is tartsák a lehető legalacsonyabb szinten, mivel a kotrási/tisztítási munkálatok csak akkor érnek célt, ha egy hirtelen, nagymennyiségű eső miatt azok be tudják fogadni és el is tudják vezetni a vizet a város területéről.

error: Content is protected !!